У наш час все більше людей на прийомі лікаря скаржаться на підвищену пітливість. І лише за приблизними підрахунками в Україні налічується понад 1 млн. людей, які тим чи іншим чином постійно стикаються з цією проблемою. У чому причина підвищеної пітливості, і які методи лікування гіпергідрозу найбільш прийнятні? Саме про це йтиметься у цій статті.
При появі перших ознак гіпергідрозу, людина повинна у найкоротші терміни звернутися за допомогою до лікаря. Адже тільки він може своєчасно призначити необхідне лікування, та й то тільки після того, як хворий пройде повне обстеження. Як правило, лікарі рекомендують комплексне лікування, яке може включати всі ті способи боротьби з цією проблемою, про які далі йтиметься.
Вони включають:
Звичайно ж, ніякі методи психотерапевтичного впливу, чи то гіпноз чи психотерапія, не здатні повністю позбавити пацієнта від патологічної пітливості. Однак ці методи дозволяють пацієнту впоратися з психологічними проблемами, пов'язаними з гіпергідрозом. Особливо якщо це здорова людина, та її підвищена пітливість пов'язана з постійними стресами та переживаннями з того чи іншого приводу.
При лікуванні гіпергідрозу лікарі зазвичай використовують такі групи препаратів:
В даний час використання антиперсперант вважається найбільш ефективним методом боротьби з гіпергідрозом на ранніх стадіях його розвитку.
Дія цієї групи препаратів краще розглядати на прикладі антиперспіранту ODABAN (ОДАБАН), оскільки з 1971 і по сьогодні він по праву вважається найнадійнішим і найпотужнішим засобом для лікування підвищеної пітливості.
Препарат фірми Bracey's Pharmaceutical виготовляється у Великій Британії та застосовується для усунення патологічної пітливості на будь-яких ділянках тіла. Причому ODABAN бореться не тільки з самим гіпергідрозом, але і з його побічними явищами, такими як подразнення шкіри та неприємний запах поту.
На відміну від більшості антиперспірантів ОДАБАН жодним чином не впливає на функціонування потових залоз, а просто перерозподіляє потовиділення на інші області. Тим часом активні речовини, що містяться в антиперспіранті, прискорюють випаровування вже виділеного поту на тих ділянках, які не торкнулися патологічного процесу.
Найпоширеніша процедура – водний електрофорез. При цьому на необхідну ділянку шкіри впливають струмом певної частоти. Після застосування цієї методики ефект ангідрозу зберігається протягом 2-3 тижнів.
Крім того, як фізіотерапія використовуються:
Хірургічне лікування рекомендується у найважчих чи занедбаних випадках. Виділяють дистанційне (операція на ділянці тіла, віддаленому від місця патологічної пітливості) та місцеве втручання (застосовується тільки при пахвовому гіпергідрозі).
До дистанційних хірургічних методів лікування відносяться:
До місцевих або локальних хірургічних методів боротьби з гіпергідрозом відносять:
Насамкінець хочеться нагадати, що лікування гіпергідрозу народними засобами лікарями не схвалюється, оскільки воно може призвести до дуже сумних наслідків. Краще довіритися фахівцю та бути впевненим у ефективності призначеного їм лікування.